Krzysztof Sychowski

Trzy złote rady dla młodego przedsiębiorcy. O czym nigdy nie może zapomnieć prowadząc swój biznes? Na co powinien zwrócić szczególną uwagę? 

W biznesie najważniejsze jest wyznaczenie sobie celów, do których należy codziennie dążyć. Ważne jest móc liczyć na zgrany zespół i nieprzerwanie rozwijać jego kompetencje. Choć czasem, to trudne, nie można się poddawać. Kluczem do sukcesu jest wytrwałość, determinacja oraz siła do pokonywania porażek i wyciągania z nich wniosków. 

Jakie są największe – w odniesieniu do Państwa doświadczeń w Państwa branży – ryzyka i jak sobie z nimi radzić?

Dużym wyzwaniem jest utrzymanie płynności finansowej, szczególnie w czasach niestabilnych cen. Radzimy sobie z tym w taki sposób, że kupujemy na bieżąco, nie robimy zapasów materiałów budowlanych. Musimy także budować długofalowe relacje z klientem. Tylko relacje oparte na zaufaniu mogą uchronić firmę przed zwróceniem się klienta w stronę konkurencji. Podsumowując, największe wyzwania, to inflacja, rozchwiane ceny materiałów u producentów oraz niestabilność cen paliw.

Jak być skutecznym? Czyli jak docierać z informacją i ofertą do współczesnego klienta na przykładzie Państwa branży? Jak budować długofalowe relacje?

W przypadku naszej firmy skutecznością w pozyskiwaniu klienta jest nasza marka, którą budujemy już 30 lat. Zaufanie jakim darzą nas klienci skutkuje tym, że jesteśmy rekomendowani. Duże możliwości w dzisiejszych czasach daje strona internetowa i media społecznościowe, w których staramy się być na bieżąco i dalej rozwijać się w tym kierunku.

YouTube