Anna Serafin, absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dziennikarka telewizyjna, trenerka warsztatów dziennikarskich, pracowała m.in. w Telewizji Kablowej Insat, obecnie współtworzy program Naszej Telewizji Sądeckiej

Sądeczanin. Absolwent WSB-NLU w Nowym Sączu, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Szkoły Głównej Handlowej a także SGGW w Warszawie. Podczas studiów uzyskał prestiżowe stypendium General Electric oraz ukończył Międzynarodowy Instytut Edukacji dla Liderów prowadzony przez GE. Po studiach pracował w amerykańskiej korporacji GTECH prowadząc duże projekty m.in. w USA , Niemczech , Wlk. Brytanii, Finlandii, Luksemburgu czy Nowej Zelandii zdobywając nagrody za nowe pomysły. 

Doświadczony praktyk biznesu. Executive Partner w firmie doradczej Younicorn. Wspiera liderów w zarządzaniu kapitałem zaufania, marką osobistą, zaangażowaniem i komunikacją. Rozwija przywództwo i odporność liderów w firmach oraz pomaga budować kultury wokół realnych wartości.

Wieloletnia dyrektor komunikacji i HR w koncernach medialnych m.in. w dzienniku „Rzeczpospolita” i Grupie TVN. Wprowadziła tematykę reputacji i silnej marki osobistej w polskie realia.

Ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie, broniąc pracę magisterską u prof. Leszka Balcerowicza. Absolwentka studiów podyplomowych Akademii Psychologii Przywództwa na Politechnice Warszawskiej oraz Praktycznej Psychologii Społecznej na Uniwersytecie SWPS.

Od kilku lat rozwija projekt ciekaweliczby.pl i za pomocą liczb stara się w prosty sposób tłumaczyć różne zjawiska społeczno-ekonomiczne, oparte na konkretnych danych liczbowych oraz wynikach badań społecznych. 

Od 25 lat związany z mediami lokalnymi, regionalnymi i ogólnopolskimi, m.in. Tygodnikiem Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” (zastępca redaktora naczelnego), dziennikiem sportowym „Tempo”, „Gazetą Krakowską”, „Dziennikiem Polskim” (dyrektor sądeckiego oddziału, zastępca redaktora naczelnego), a od 2010 r. z Wydawnictwem DOBRE m.in. jako prezes zarządu oraz redaktor naczelny „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” i portalu dts24.pl. Od 1997 r. autor programów w Regionalnej Telewizji Kablowej w Nowym Sączu oraz ponad dziesięciu książek.

YouTube